Image
UK EN RU

Закриття кредитної картки: що потрібно знати?

Закриття кредитної картки: що потрібно знати?

Чи в багатьох людей є кредитна карта? Мабуть, що у більшої частини громадян: часом це зручно, і дуже виручає. У деяких в наявності навіть кілька кредитних карт. Але як правильно з ними поводитися, особливо коли потрібно закрити

Багато хто думає, що цей момент не так важливий: гасять борг, кладуть карту на полицю і вирішують, що на цьому все. Або йдуть в банк, пишуть заяву, навіть можуть розрізати “пластик”, і також вирішують, що на цьому все. Але найчастіше, виходить, що все не зовсім так на практиці.

Трапляються ситуації, і часто, що на карті залишається все ж непогашений борг (навіть невеликий), на який банк продовжує нараховувати відсотки, а пізніше ще й штрафи і пені. Позичальник потрапляє в ситуацію, коли залишається винен банку.

 

Більш того, буває так, що позичальник отримав кредитку, не використав її жодного разу, а на ній все одно зібрався борг! Чому так може статися? Якщо карта активована, то по ній може: списуватися сума річного обслуговування, суми платного sms-інформування, страховка по карті також може бути включена (тоді це певна сума за рік). У підсумку, ці всі суми накопичуються, на них же можуть нарахувати і відсотки. Ось чому важливо підходити до питання користування кредитною карткою грамотно.

 

Які дії клієнта банку при закритті кредитної карти?

Щоб не було проблем із закриттям кредитної картки, і згодом банк не пред’явив Вам претензії щодо боргу на ній, потрібно пам’ятати про декілька простих правил.

По-перше, потрібно дізнатися в банківській організації точний розмір боргу по кредитці. Позичальник може піти в банк особисто і дізнатися у фахівця, може зателефонувати на “гарячу лінію”, може дізнатися суму, скориставшись функціоналом банкомату, може зайти в свій аккаунт інтернет-банкінгу.

По-друге, якщо виявився борг на кредитній карті, його гасять. Важливо погасити саме всю заборгованість, а це: основний борг, відсотки, а також штрафи, комісії, пені, якщо такі були нараховані.

По-третє, коли погашений борг, потрібно звернутися в банк і обов’язково написати заяву на закриття кредитної картки. Цей документ підписується власноручно позичальником, тобто клієнтом. Бажано також зробити копію для себе даної заяви. При закритті дізнайтеся всі умови, особливо важливо знати термін. Зазвичай, карти закриваються не відразу, а весь процес може зайняти до 1,5 місяців. Краще також уточнити через деякий час в банку, закрилася чи кредитна карта і якщо ні, то який ще термін.

 

Далі зверніться в банк і отримаєте довідку про те, що кредитна карта закрита і на ній (на рахунку) відсутня заборгованість. Цей заключний етап, мабуть, найважливіший, оскільки тільки тоді позичальник буде впевнений в тому, що проблем немає і в майбутньому не виникне. До речі, переважна більшість позичальників таку довідку не бере: вони думають, що достатньо написати заяву на закриття і все. І дуже даремно! Оскільки довідка про закриту карті і відсутність боргу є гарантом того, що не виникне ніяких проблем з цим банком в майбутньому. Як і з іншими банками: багато кредиторів просять показати довідку про відсутність заборгованостей, коли людина звертається до них за новим кредитом або кредитною карткою.

 

Що робити, якщо Ви потрапили в скрутне становище з кредитною карткою?

Кредитна карта – на перший погляд продукт “привабливий” для позичальника. Банки саме так продають цей продукт, мотивуючи громадян зручністю використання. Щоб позичальник-тримач кредитної картки справно платив, існує система штрафів і неустойок. Банк робить з позичальника свого роду “кредитного раба”.

Кредитні карти для банку – інструмент, за допомогою якого громадянина заганяють в ліміт, який не просто платити. Це зроблено навмисно: якщо у Вас є кредитна карта, то в майбутніх періодах банку вигідно, щоб Ви завжди залишалися його боржником, оплачуючи тільки відсотки і постійно залишаючись повинні (мінімальний платіж). Основний борг залишається часом на роки.

 

 

Image
В юридических вопросах следует обращаться не к здравому смыслу, а к юристам!
Разработка сайта визитки "Сайтостроитель" створення сайту